Reflex Active Series 37 Dusky Pink Smart Watch RA37-2200
PLU: 2017577
Add to Cart to Reveal Surprise Discount
14 Day Online Returns
Instore Pickup Available
Standard
CASE & DISPLAY
CASE SIZE - 37mm
CASE THICKNESS - 11mm
SCREEN SIZE - 1.83" FULL TOUCH
STRAP
Minimum and Maximum inner circumference (wrist size) of 140-210mm.
The strap width is 22mm.
COMPATIBILITY
BLUETOOTH - 5.2
ANDROID - VERSION 9.0 AND ABOVE
IOS - VERSION 12.0+ AND ABOVE
REFLEX ACTIVE RED APP
POWER
CHARGE TIME - 3 HOURS
STANDBY TIME - 10 DAYS
WATER RESISTANCE
IP68
Case Size (mm)
37mm